Extreme SKILLZ
Młodzi Wojownicy

Przedstawiamy cieszący się międzynarodowym uznaniem program Extreme Skillz:

Dziesięciolatki i starsze dzieci to najmądrzejsi uczniowie w szkole. Tak, są mądrzejsi niż większość dorosłych! Są również kompetentni fizycznie i potrafią doskonale radzić sobie w większości wyzwań fizycznych, które są im przedstawiane. Jednak są tak skoncentrowani na tym, co jest społecznie akceptowalne, że mają trudności z utrzymaniem emocjonalnej motywacji do wykonania zadania. Zapewnienie im własnego programu, który jest ukierunkowany na ich etap rozwoju w sposób, który pielęgnuje ich niestabilność społeczną i emocjonalną, jednocześnie budując umiejętności, jest skuteczny na tym etapie rozwoju.

Etapy rozwoju w programie Extreme Skillz

Oto przegląd etapów rozwoju dzieci w wieku od 10 do 14 lat:

  • Fizyczny – zazwyczaj mają świetną technikę i zwinność, ale mogą okazywać leniwe podejście, co prowadzi do pokazywania przeciętnych ruchów

Spodziewamy się, że początkowo będą pokazywali słabą technikę w rzeczach, które są fizycznie łatwe.

Celem naszego programu jest uświadomienie 10-14 latkom ich potencjału, jeśli zwracają uwagę na zawiłe szczegóły. Zwykle pomijamy podstawowe elementy rozwoju fizycznego i przechodzimy od razu do skomplikowanych szczegółów.

  • Intelektualny – są niezwykle inteligentni; ich umiejętności krytycznego myślenia są na najwyższym poziomie, ale ich umiejętności podejmowania decyzji są zazwyczaj dokładnie odwrotne i dlatego większość dorosłych traktuje ich jak dzieci.

Spodziewamy się, że początkowo będą dokonywać łatwych wyborów w porównaniu możliwością zastosowania swoich myśli i wysiłku.

Celem naszego programu jest sprawienie, by zobaczyli szerszy obraz i stosowali swój intelekt.

  • Emocjonalny – dzięki nauce zazwyczaj obejmują całe spektrum emocji; jest to bardziej widoczne u chłopców niż dziewcząt.

Spodziewamy się, że ich wysiłki będą oparte na tym, co uważają za fajne.

Celem naszego programu jest pomóc im zastosować wewnętrzną motywację i zrealizować swój prawdziwy potencjał. Naszym celem jest również pomóc im w doskonaleniu umiejętności podejmowania decyzji za pomocą ćwiczeń, które są dla nich wyzwaniem.

  • Społeczny – zależy im na tym, co myślą ich rówieśnicy; włożą w coś więcej wysiłku, jeśli jest to dla nich fajne

Spodziewamy się, że początkowo jeśli poczują się niekomfortowo, wycofają się, stosując to jako mechanizm obronny

Celem naszego programu jest pomoc im we wszystkim, co robią, zwłaszcza w obecności tłumu.

EXTREME SKILLZ Centrum Rozwoju Dziecka Młodzi Wojownicy

Rozwój umiejętności

extreme skillz

Rozumiejąc etapy rozwoju 10 i 14-latków, udało nam się wytypować 8 odpowiednich do wieku umiejętności składających się na Extreme SKILLZ Program:

ZRĘCZNOŚĆ

REAKCJA

WSZECHSTRONNOŚĆ

DYNAMICZNOŚĆ

PRECYZJA

INSTYNKT

SIŁA

POSTRZEGANIE

1. Każde zajęcia są przeznaczone na jedną z powyższych umiejętności (po kolei)
2. Na każdych zajęciach jest rozgrzewka; przeprowadzamy krótką rozmowę na macie na temat umiejętności; potem są trzy ćwiczenia rozwijające daną umiejętność; a następnie punkt kontrolny, aby zobaczyć, na jakim etapie są umiejętności danego dnia.
3. Zajęcia kończymy rozciąganiem, a następnie zabawą.
4. Powtarzamy ten sam schemat dla każdej umiejętności, aby w miesiącu przerobić każdą z 8 umiejętności.
5. Kiedy dzieci osiągną wiek 15 lat lub przepracują wszystkie trzy poziomy zaawansowania przechodzą do następnego programu, czyli Elite SKILLZ dla nastolatków i rozpoczynają pracę nad zdobyciem czarnego pasa pierwszego stopnia.

Jak widać, przenosimy trening sztuk walki na zupełnie nowy poziom! Używamy ekstremalnych elementów tradycyjnych programów nauczania sztuk walki, aby budować umiejętności odpowiednie dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Oznacza to, że Twoje dziecko będzie się uczyć i rosnąć w tempie, które nie jest ani zbyt łatwe, ani wymagające. Najlepsze jest to, że program Extreme SKILLZ wyposaży Twoje dziecko w umiejętności, które wykorzysta w każdej dziedzinie swojego życia!