Mini Skillz
Mini Skillz

Przedstawiamy program Mini SKILLZ!

W wieku od 18 do 36 miesięcy rozwój umiejętności dzieci przebiega bardzo szybko. Ich mózgi szybko się rozwijają, język kwitnie, a zdolności motoryczne rozwijają się. Jednocześnie myślenie staje się bardziej rozwinięte, a ich umiejętności społeczne i emocjonalne umożliwiają im interakcję z większą liczbą ludzi. Zatem jest to idealny wiek, aby rozpocząć udział w zorganizowanych zajęciach grupowych, takich jak Mini SKILLZ. Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania na temat etapów rozwoju dzieci w tym wieku i na podstawie tych informacji stworzyliśmy zabawny i ekscytujący program odpowiedni zarówno DLA DZIECKA, jak i dla jego OPIEKUNA.

Etapy rozwoju w programie Mini Skillz

Oto przegląd etapów rozwoju dzieci w wieku od 18 do 36 miesięcy:

  • FIZYCZNY – są bardzo aktywne, ale nie mają dużej kontroli nad swoimi ruchami.

Spodziewamy się, że w większości czynności będą się potykać i wykazywać bardzo małe umiejętności w zakresie motoryki dużej i małej.

Celem budowania umiejętności fizycznych naszego programu jest skłonienie dziecka do wykonywania podstawowych ćwiczeń i czynności z kontrolą, takich jak stawianie kroków i podskakiwanie bez upadania, kopanie z pozycji ze zgiętym kolanem i uderzanie pięścią z jednoczesnym odciągnięciem drugiej ręki do tyłu.

  • INTELEKTUALNY – ich umiejętności myślenia i rozumowania są wszechstronne, co utrudnia im przewidywanie tego, co będzie działo się w przyszłości. Dlatego ich uwaga zwykle jest bardzo ograniczona.

Spodziewamy się, że dzieci często będą tracić koncentrację podczas zajęć i szybko się rozproszą.

Intelektualne cele naszego programu to skłonienie dzieci do skupienia się na wykonywanym zadaniu przy minimalnym rozpraszaniu uwagi poprzez słuchanie instruktora, myślenie o tym, co wydarzy się za chwilę podczas treningu i przestrzeganie wskazówek.

  • EMOCJONALNY – w tym wieku uczucia dzieci są bardzo silne, ale nadal nie są na etapie rozpoznania ich. Dlatego dzieci pokazują szeroką gamę silnych emocji, których nie da są w stanie szybko opanować.

Spodziewamy się, że będą zdarzały się napady złości, gdy dzieciom nie uda się wykonać ćwiczeń i wtedy będą biegały w niekontrolowany sposób, jeśli podekscytowanie przejmie kontrolę.

Emocjonalne cele naszego programu to pomoc dzieciom w zachowaniu cierpliwości podczas zajęć, pomimo tego, jak trudne są ich emocje.

  • SPOŁECZNY – ma duży wpływ na ich rozwój społeczny. Będą naśladować innych, ale szybko będą walczyć o przestrzeń osobistą, gdy poczują się zbyt zatłoczeni.

Spodziewamy się, że będą wchodzić w interakcje na bardzo podstawowym poziomie, ale jednocześnie będą angażować się w zabawy „równoległe”.

Społeczne cele naszego programu to pomóc dzieciom w pozytywnej interakcji poprzez dzielenie się i okazywanie szacunku innym ludziom w klasie.

MINI SKILLZ Centrum Rozwoju Dziecka Młodzi Wojownicy

Rozwój umiejętności

Centrum Rozwoju Dziecka Warszawa - Mini Skillz 18-36 miesięcy - Młodzi Wojownicy

Rozumiejąc etapy rozwoju dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat, mogliśmy wybrać 8 umiejętności odpowiednich do wieku, które składają się na program Mini SKILLZ:

1. Chodzenie

2. Słuchanie

3. Cierpliwość

4. Szacunek

5. Podskakiwanie

6. Rozumowanie

7. Podążanie

8. Dawanie

Oto jak działa program Mini SKILLZ:

1. Każde zajęcia są przeznaczone na jedną z powyższych umiejętności (po kolei)

2. Na każdych zajęciach jest rozgrzewka; przeprowadzamy krótką rozmowę na macie na temat umiejętności; potem są trzy ćwiczenia rozwijające daną umiejętnośś, a następnie punkt kontrolny, aby zobaczyć, na jakim etapie są umiejętności danego dnia.

3. Zajęcia kończymy rozciąganiem, a następnie zabawą.

4. Powtarzamy ten sam schemat dla każdej umiejętności, aby w miesiącu przerobić każdą z 8 umiejętności.

5. Kiedy dzieci osiągną wiek 3 lat i będą mogły ćwiczyć już bez opiekuna, są gotowe do następnego programu, czyli Early SKILLZ dla 3 i 4-latków.

Jak widać, nie jest to typowy program dla maluchów! Wykorzystujemy wiedzę na temat badań i rozwoju w programie odpowiednim dla ich wieku, jednocześnie wyprowadzając ich poza obecny etap rozwoju. Oznacza to, że każde dziecko będzie się uczyć i rozwijać w szybszym tempie niż przeciętny maluch. Najlepsze jest to, że program Mini SKILLZ to także świetny sposób na nawiązanie lepszej więzi z rodzicem!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rozwój mózgu u dzieci w wieku 18-36 miesięcy

Rozwój mózgu u dzieci w wieku 18-36 miesięcy – artykuł

Zdrowy rozwój mózgu jest jednym z najważniejszych aspektów rozwoju dzieciństwa. Mówiąc dokładniej, pierwszych kilka lat życia to znaczący okres, ponieważ połączenia synaptyczne są na najwyższym poziomie. Jest to czas, w którym pozytywne i pielęgnujące doświadczenia są niezbędne, aby mózg mógł tworzyć silne połączenia, które stanowią podstawę uczenia się. Rozumiejąc znaczenie wczesnych połączeń synaptycznych, rodzice zdali sobie sprawę, że warto, aby ich dzieci uczestniczyły w programach wzbogacających, takich jak Mini SKILLZ, które pomagają w tym rozwoju. [Czytaj więcej…]