Early SKILLZ
Oferta powitalna Młodzi Wojownicy

Przedstawiamy cieszący się międzynarodowym uznaniem program Early SKILLZ!

Dzieci w wieku od trzech do czterech lat uwielbiają aktywność fizyczną i wszystko, co wiąże się z zabawą. Mają bogatą wyobraźnię i silne pragnienie, aby być mniej zależnymi od swoich zwykłych opiekunów. Wiele dzieci w tym wieku ma trudności ze strukturą w środowisku grupowym, jak to jest powszechnie spotykane w większości szkół sztuk walki. Dlatego program ukierunkowany na ich etap rozwoju w sposób, który zapewnia im rozrywkę, a jednocześnie buduje umiejętności zapewniające im sukces, jest skuteczny na tym etapie rozwoju.

Etapy rozwoju w programie Early Skillz

Oto przegląd etapów rozwoju dzieci w wieku 3 i 4 lat:

  • Fizyczny – zazwyczaj mają niskie napięcie mięśniowe i słabą koordynację ręka-oko.

Spodziewamy się, że początkowo będą opuszczały ręce podczas uderzania pięścią i upadały podczas kopania lub skakania. Oczekujemy również, że nie będą miały ograniczoną świadomość przestrzenną, dlatego będą miały trudność ze złapaniem rzucanych im przedmiotów oraz wpadać na inne dzieci i przeszkody.

Celem naszego programu jest skłonienie 3-4 latków do uderzania pięściami bez opuszczania rąk, kopania i skakania bez upadania oraz łapania przedmiotów rzucanych z różnych kierunków i odległości.

  • Intelektualny – zazwyczaj mają ograniczone słownictwo, dlatego nauka jest zwykle ograniczona do czynności wizualnych i kinestetycznych.

Spodziewamy się, że początkowo będą traciły koncentrację, gdy aktywności okażą się zbyt skomplikowane. Oczekujemy również, że będą miały trudność z poleceniami, które mają więcej niż dwie instrukcje.

Celem naszego programu jest skłonienie ich do wykonywania poleceń słownych bez wizualnej demonstracji. Naszym celem jest również zapamiętanie przez 5-6 latki zasad i poleceń bez przypominania.

  • Emocjonalny – zazwyczaj mają silne preferencje i obawy, dlatego normalnie będą działać poza granicami, gdy ich emocje wymkną się spod kontroli.

Spodziewamy się, że mogą odbiegać, gdy odczują niepokój. Oczekujemy również, że mogą przestać ćwiczyć, gdy coś je przerośnie lub będzie szło nie po ich myśli.

Celem naszego programu jest pomóc im podążać za wskazówkami i wytrwać w działaniu, nawet jeśli początkowo reagują silnymi emocjami.

  • Społeczny – zazwyczaj są bardzo egocentryczni. Ponadto, ze względu na ograniczone słownictwo, ich powszechna forma komunikacji jest głównie fizyczna.

Spodziewamy się, że będą naśladować inne dzieci, na przykład upadając, gdy ich kolega na zajęciach upadnie. Oczekujemy również, że mogą wpadać na różne rzeczy, gdy będą podekscytowane.

Celem naszego programu jest pomoc w budowaniu dobrych umiejętności społecznych, takich jak świadomość przestrzenna i czekanie na swoją kolej, gdy inni mówią.

EARLY SKILLZ Centrum Rozwoju Dziecka Młodzi Wojownicy

Rozwój umiejętności

Rozumiejąc etapy rozwoju 3 i 4-latków, mogliśmy wybrać 8 umiejętności odpowiednich do wieku, które składają się na Program Early SKILLZ:

KOPANIE

UDERZANIE

BLOKOWANIE

CZOŁGANIE

SKAKANIE

TURLANIE

BIEGANIE

ŁAPANIE

Oto jak działa program Early SKILLZ:

1. Każde zajęcia są przeznaczone na jedną z powyższych umiejętności (po kolei)

2. Na każdych zajęciach jest rozgrzewka; przeprowadzamy krótką rozmowę na macie na temat umiejętności; potem są trzy ćwiczenia rozwijające daną umiejętność; a następnie punkt kontrolny, aby zobaczyć, na jakim etapie są umiejętności danego dnia.

3. Zajęcia kończymy rozciąganiem, a następnie zabawą.

4. Powtarzamy ten sam schemat dla każdej umiejętności, aby w miesiącu przerobić każdą z 8 umiejętności.

5. Kiedy dzieci osiągną wiek 5 lat, są gotowe do następnego programu, czyli Basic SKILLZ dla 5-6 latków.

Jak widać, nie jest to typowy program nauczania sztuk walki! Wykorzystujemy wiedzę na temat badań i rozwoju w programie odpowiednim dla wieku. Oznacza to, że Twoje dziecko będzie się uczyć i rosnąć w tempie, które nie jest ani zbyt łatwe, ani wymagające. Najlepsze jest to, że program Early SKILLZ wyposaży Twoje dziecko w umiejętności, które wykorzysta w każdej dziedzinie życia!