Basic SKILLZ
Oferta powitalna Młodzi Wojownicy

Przedstawiamy cieszący się międzynarodowym uznaniem program Basic SKILLZ!

5-6 latki to najbardziej entuzjastyczni uczniowie. Uwielbiają kreatywność i rozwiązywanie problemów, co czyni ich idealnymi uczniami. Są tak postępowi w wykonywaniu kolejnych zadań, że niektórzy nauczyciele traktują ich jak starszych rówieśników, mimo że 5-6 latki nie mają ku temu podstawowych umiejętności niezbędnych do nadążania za dziećmi w wieku od 7 lat. Jednak zapewnienie im własnego programu, który dostosowuje się do ich społecznej i intelektualnej ciekawości, jednocześnie budując umiejętności, jest skuteczny na tym etapie rozwoju.

Etapy rozwoju w programie Basic Skillz

Oto przegląd etapów rozwoju dzieci w wieku 5 i 6 lat:

  • Fizyczny – zazwyczaj nie wiedzą jeszcze jak poprawnie angażować swoje mięśnie, więc często upadają, gdy ich ciało jest w ciągłym ruchu. Mają dobry grunt do budowania mięśni nóg, ramion, brzucha, mięśni głębokich, ale nadal brakuje im siły.

Spodziewamy się, że początkowo będą miały trudności kilkoma kopnięciami powyżej pięciu powtórzeń bez odstawiania drugiej nogi na matę. Spodziewamy się również, że początkowo będą miały przeciętną technikę podczas ćwiczeń.

Celem naszego programu jest skłonienie ich do wykonywania wysokich kopnięć bez opuszczania stopy na matę, a także wykonywania ćwiczeń statycznych, aktywnych i dynamicznych powyżej dziesięciu powtórzeń z dobrą techniką.

  • Intelektualny – zazwyczaj mają trudności z utrzymaniem ponad trzech poleceń. Trudno im też rozróżnić lewą i prawą stronę.

Spodziewamy się, że początkowo będą zdezorientowane, gdy poprosimy ich o zrobienie więcej niż trzech rzeczy naraz. Początkowo spodziewamy się również, że będą mieli trudności z rozróżnieniem lewej i prawej strony podczas wykonywania wielu poleceń.

Celem naszego programu jest skłonienie ich do zapamiętania trzech lub czterech poleceń jednocześnie, a nawet więcej. Pomożemy im również nauczyć się wykonywania różnych kombinacji lewej i prawej strony.

  • Emocjonalny – zazwyczaj koncentrują się na rzeczach, które ich uszczęśliwiają. Gdy są podekscytowane nie kontrolują się.

Spodziewamy się, że początkowo będą traciły koncentrację i przestaną się angażować w zajęcia, gdy nie będą szczęśliwi. Spodziewamy się również, że stracą kontrolę, gdy będą nadmiernie podekscytowani.

Celem naszego programu jest pomóc im skupić się, nawet jeśli jest to trudne. Pomożemy im również kontrolować swoje ciało i siłę, zwłaszcza gdy są podekscytowane.

  • Społeczny – uwielbiają bawić się z innymi, ale zazwyczaj są bardzo rywalizacyjne

Spodziewamy się, że początkowo będą wykazywać słabą sportową postawę, gdy będą uczestniczyć w zajęciach.

Celem naszego programu jest pomoc im w budowaniu dobrej pracy zespołowej, takiej jak bycie uczciwym, nie złoszczenie się kiedy przegrywają i nie chwalenie się, kiedy wygrywają.

BASIC SKILLZ Centrum Rozwoju Dziecka Młodzi Wojownicy

Rozwój umiejętności

basic skillz

Rozumiejąc etapy rozwoju dzieci w wieku 5 i 6 lat, mogliśmy wybrać 8 umiejętności odpowiednich do wieku, które składają się na program Bacis SKILLZ:

SKUPIENIE

PRACA ZESPOŁOWA

KONTROLA

PAMIĘĆ

RÓWNOWAGA

DYSCYPLINA

KONDYCJA

KOORDYNACJA

1. Każde zajęcia są przeznaczone na jedną z powyższych umiejętności (po kolei)

2. Na każdych zajęciach jest rozgrzewka; przeprowadzamy krótką rozmowę na macie na temat umiejętności; potem są trzy ćwiczenia rozwijające daną umiejętność; a następnie punkt kontrolny, aby zobaczyć, na jakim etapie są umiejętności danego dnia.

3. Zajęcia kończymy rozciąganiem, a następnie zabawą.

4. Powtarzamy ten sam schemat dla każdej umiejętności, aby w miesiącu przerobić każdą z 8 umiejętności.

5. Kiedy dzieci osiągną wiek 7 lat, są gotowe do następnego programu, czyli Core SKILLZ dla 7-9 latków.

Jak widać, nie jest to typowy program nauczania sztuk walki! Wykorzystujemy wiedzę na temat badań i rozwoju w programie odpowiednim dla wieku. Oznacza to, że Twoje dziecko będzie się uczyć i rosnąć w tempie, które nie jest ani zbyt łatwe, ani wymagające. Najlepsze jest to, że program Basic SKILLZ wyposaży Twoje dziecko w umiejętności, które wykorzysta w każdej dziedzinie życia!