Konrad Baraniecki – instruktor i założyciel szkoły Młodych Wojowników

Konrad Baraniecki 2

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłem Wyższą Szkołę Mazowiecką – studia I stopnia na wydziale Nauk Medycznych oraz studia I stopnia o kierunku Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego. Mam także uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Mieszane Sztuki Walki (MMA). Ponadto ukończyłem wiele kursów terapii manualnej, które pomagają mi profesjonalnie prowadzić zajęcia ruchowe z dziećmi.
Moje zainteresowanie sztukami walki narodziło się w dzieciństwie. Odkąd sięgam pamięcią pasjonowały mnie filmy karate m. in. „Wejście Smoka” z Brucem Lee, czy „Kickboxer” z Jeanem-Cloudem Van Damme, na których się wzorowałem. Wtedy moim największym marzeniem było zostać Wojownikiem Ninja. Doświadczenie i praktykę w sportach walki zdobyłem w klubie „Sambo System Polska”. W kwietniu 2012r. osiągnąłem tytuł wicemistrza w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu Kung-Fu Sanda.

Konrad BaranieckiSzkoła Młodych Wojowników powstała z połączenia moich marzeń, zainteresowań oraz wykształcenia. Pomysł abym nauczał dzieci walczyć podsunął mi Scott Winfiled nauczyciel w programie szkoleniowym „Floryda Society for Bioenergetic Analysis”. Praca z dziećmi uwolniła mój potencjał twórczy. Jest dla mnie wyzwaniem, które codziennie dostarcza mi coraz więcej radości z pełnienia roli nauczyciela sztuk walki.

Konrad Baraniecki 3

Monika Rękawek – Instruktor

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego. Ukończyłam Lingwistyczną Szkołę Wyższą w Warszawie – studia I stopnia ze specjalizacją nauczycielską. Mam także uprawnienia Instruktora Sportu ze specjalizacją Kick-Boxing. Nauczanie języka angielskiego oraz Sztuk Walki jest moją pasją. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi zarówno jako nauczyciel języka angielskiego jak i Instruktor Sztuk Walki. Jednak moją główną i najważniejszą rolą w życiu jest bycie Mamą, dlatego wiem co oznacza chcieć dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze.

Od zawsze fascynował mnie język angielski. Jako dziecko często zapamiętywałam usłyszane podczas oglądania bajek i filmów znaczenia słów i zwrotów aby zwiększać swoje umiejętności językowe. Razem z tatą, z wielkim zainteresowaniem, oglądałam filmy o tematyce związanej ze Sztukami Walki takie jak „Karate Kid” z Hilary Swank i „Liberator” ze Stevenem Seagalem, co w dorosłym życiu przerodziło się w treningi Kick-Boxingu oraz Krav Magi.

W związku z tym, że małe dzieci najlepiej uczą się języka w naturalnym środowisku, a tym środowiskiem jest dla nich możliwość nauki poprzez aktywizację całego ciała, zabawę i metodę immersji powszechnie stosowana w wielu przedszkolach, postanowiłam połączyć obie pasje i nauczać Sztuk Walki programem SKILLZ w języku angielskim. Jako Mama, nauczycielka języka angielskiego oraz Instruktorka Sztuk Walki przekazuję swoją wiedzę w sposób kompleksowy, profesjonalny i przyjemny dla dzieci.

Paweł Pietrosiński – Instruktor

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalnością trener przygotowania motorycznego. Posiadam też uprawnienia instruktora gimnastyki korekcyjnej dzięki czemu również na zajęciach Sztuk Walki zwracam uwagę na wady postawy u dzieci. Pozwala mi to dostosowywać ćwiczenia, które pozytywnie wpływają na rozwój uczniów. Ponad to, tuż po klasie maturalnej zdobyłem uprawnienia instruktora narciarstwa zjazdowego. Dzięki tej pasji już przed rozpoczęciem studiów zacząłem pracować z dziećmi, trenować je, obserwować i być dumny z ich postępów.

Moja przygoda ze sztukami walki rozpoczęła się w wieku gimnazjalnym kiedy kolega zabrał mnie do klubu Genesis Gym na zajęcia Muay Thai. Z każdym rokiem treningów moje zainteresowanie wschodnimi sztukami walki rosło jak również moja ogólna sprawność. Od tamtej chwili poprawiłem swoje osiągnięcia w wielu innych dyscyplinach sportów indywidualnych oraz zespołowych. Uświadomiło mi to jak duży wpływ mają sztuki walki na nasz ogólny rozwój fizyczny.

Kiedy poznałem szkołę Młodzi Wojownicy od razu bardzo zainteresował mnie program nauczania SKILLZ. Uczymy nie tylko upragnionych sztuk walki! Zarówno dużo stawiamy na ogólny rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz zabawę, co na tym etapie jest niezbędne dla naszych dzieci.

Przede wszystkim jesteśmy ekspertami w sztukach walki. Dlatego, aby wciąż rozwijać nasz program, współpracujemy z najlepszymi ekspertami od dzieci. Są to psychologowie oraz osoby zajmujące się rozwojem i etapami dorastania dzieci.

Nauczyliśmy się, że dzieci rozwijają umiejętności motoryczne oraz zdolności poznawcze w etapach. Dlatego zaprojektowaliśmy nasz program w sposób, dzięki któremu pomagamy rozwijać zdolności i umiejętności związane z konkretnym etapem, jednocześnie zapewniając fantastyczne doświadczenia i dużo zabawy.

Wynik: Zajęcia pełne zabawy mogą naprawdę pomóc Twojemu dziecku w szkole, domu i w życiu!

Przez gry video, smartfony, komputery, tablety i Internet… jest coraz trudniej zachęcić dzieci do ćwiczeń.

Rozwiązujemy ten problem na każdym treningu. Dla Twojego dziecka to zabawa i trening całego ciała na każdych zajęciach.

To sprawia, że pozostają zdrowe i silne. Poza tym rozwijają równowagę, koordynację oraz wytrzymałość.

Dodatkowo, nasz program jest niezwykle bezpieczny.