Konrad Baraniecki – instruktor i założyciel szkoły Młodych Wojowników

Konrad Baraniecki 2

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą i nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłem Wyższą Szkołę Mazowiecką – studia I stopnia na wydziale Nauk Medycznych oraz studia I stopnia o kierunku Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego. Mam także uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Mieszane Sztuki Walki (MMA). Ponadto ukończyłem wiele kursów terapii manualnej, które pomagają mi profesjonalnie prowadzić zajęcia ruchowe z dziećmi.
Moje zainteresowanie sztukami walki narodziło się w dzieciństwie. Odkąd sięgam pamięcią pasjonowały mnie filmy karate m. in. „Wejście Smoka” z Brucem Lee, czy „Kickboxer” z Jeanem-Cloudem Van Damme, na których się wzorowałem. Wtedy moim największym marzeniem było zostać Wojownikiem Ninja. Doświadczenie i praktykę w sportach walki zdobyłem w klubie „Sambo System Polska”. W kwietniu 2012r. osiągnąłem tytuł wicemistrza w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu Kung-Fu Sanda.

Konrad BaranieckiSzkoła Młodych Wojowników powstała z połączenia moich marzeń, zainteresowań oraz wykształcenia. Pomysł abym nauczał dzieci walczyć podsunął mi Scott Winfiled nauczyciel w programie szkoleniowym „Floryda Society for Bioenergetic Analysis”. Praca z dziećmi uwolniła mój potencjał twórczy. Jest dla mnie wyzwaniem, które codziennie dostarcza mi coraz więcej radości z pełnienia roli nauczyciela sztuk walki.

Konrad Baraniecki 3

Paweł Pietrosiński – Instruktor

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalnością trener przygotowania motorycznego. Posiadam też uprawnienia instruktora gimnastyki korekcyjnej dzięki czemu również na zajęciach Sztuk Walki zwracam uwagę na wady postawy u dzieci. Pozwala mi to dostosowywać ćwiczenia, które pozytywnie wpływają na rozwój uczniów. Ponad to, tuż po klasie maturalnej zdobyłem uprawnienia instruktora narciarstwa zjazdowego. Dzięki tej pasji już przed rozpoczęciem studiów zacząłem pracować z dziećmi, trenować je, obserwować i być dumny z ich postępów.

Moja przygoda ze sztukami walki rozpoczęła się w wieku gimnazjalnym kiedy kolega zabrał mnie do klubu Genesis Gym na zajęcia Muay Thai. Z każdym rokiem treningów moje zainteresowanie wschodnimi sztukami walki rosło jak również moja ogólna sprawność. Od tamtej chwili poprawiłem swoje osiągnięcia w wielu innych dyscyplinach sportów indywidualnych oraz zespołowych. Uświadomiło mi to jak duży wpływ mają sztuki walki na nasz ogólny rozwój fizyczny.

Kiedy poznałem szkołę Młodzi Wojownicy od razu bardzo zainteresował mnie program nauczania SKILLZ. Uczymy nie tylko upragnionych sztuk walki! Zarówno dużo stawiamy na ogólny rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz zabawę, co na tym etapie jest niezbędne dla naszych dzieci.

rozwój w 4d

Co to jest Centrum Rozwoju Dziecka SKILLZ?

Wszyscy kochają PIES!

Ludzie często pytają nas, czym dokładnie jest Centrum Rozwoju Dziecka SKILLZ. I to jest jedno z naszych ulubionych pytań!

Wychowując dzieci, ważne jest, aby brać pod uwagę CAŁE dziecko. Robimy to, koncentrując się na czterech obszarach rozwojowych: fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Nazywamy to Metodą PIES (Physical, Intellectual, Emotional, Spiritual/Social)

Jeśli Twoje dziecko ma fizyczne wyzwanie, może odwiedzić fizjoterapeutę lub terapeutę zajęciowego, aby pomóc mu powrócić lub osiągnąć stan zdrowego funkcjonowania i zdolności. Ale kto prowadzi je ze stanu zdrowia fizycznego do stanu sukcesu? My to robimy!

Jeśli Twoje dziecko ma intelektualne lub edukacyjne wyzwania, może odwiedzić korepetytora, aby pomóc mu w nauce. Ale kto uczy je JAK się uczyć i daje dziecku narzędzia do rozwoju neurologicznego, które pomogą mu osiągnąć wzrost poznawczy? My to robimy!

Jeśli Twoje dziecko ma emocjonalne wyzwanie, może odwiedzić psychologa lub terapeutę, aby pomóc mu w ustaleniu zdrowszego poziomu emocjonalnego i bardziej pozytywnego nastawienia. Ale kto prowadzi je z pozycji stabilnej do stylu życia pełnego sukcesu? My to robimy!

Jeśli Twoje dziecko ma problemy społeczne i ma trudności z nawiązywaniem przyjaźni, możesz zabrać je do psychologa lub behawiorysty, aby pomógł mu przezwyciężyć niepokój i lęki, zwiększając jednocześnie świadomość sygnałów społecznych. Ale kto prowadzi je od podstawowej integracji do roli przywódcy? My to robimy!

Naszym celem nigdy nie jest zastąpienie relacji terapeutycznej, jaką Twoje dziecko ma z opiekunami. W rzeczywistości sugerowanie czegoś takiego byłoby nieetyczne.

Naszym celem jest zwiększenie wysiłków rodziców, nauczycieli i opiekunów w życiu dziecka oraz zapewnienie dzieciom przewagi rozwojowej, zapewniając jednocześnie rodzicom wiedzę i narzędzia potrzebne do budowania silnych, zdrowych i trwałych relacji ze swoimi dziećmi.

Programy rozwoju dzieci SKILLZ wykorzystują sztuk walki, aby stworzyć z dziećmi lepszą więź w środowisku uczenia się dostosowanym do wieku. Używamy tej symbolicznej „maszyny”, aby pomóc dzieciom stać się najlepszą możliwą wersją siebie pod względem fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym!